This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 5.83 PLN!
Want to support this website? Click here and add some funds! Your money will then be used to pay for any of our services, including removing this ad.
 
 

 

Opis działalności Stowarzyszenia w 2008 roku


Stowarzyszenie w 2008 roku podejmowało działania wynikające ze Statutu.

1. Pomoc w leczeniu

 • poprzez udzielanie pomocy materialnej na rehabilitację i na leczenie dzieci, organizowanie turnusu rehabilitacyjnego. Udzielano pomocy na leczenie, na zakup sprzętu rehabilitacyjnego, na likwidację barier architektonicznych. Zorganizowano zbiórkę publiczną na leczenie dziecka, zorganizowano turnus rehabilitacyjny nad morzem dla 15 osób z orzeczeniem lekarskim. Turnus organizowała Łucja Zgryszka. Zarząd Stowarzyszenia nawiązał kontakt z Ligą Kobiet Polskich w Nowej Rudzie, która wspiera materialnie jedną rodzinę i pomaga w innych działaniach Stowarzyszenia.


2. Działania na rzecz integracji społecznej osób niepełnosprawnych

 • poprzez systematyczne organizowanie spotkań Klubu Przyjaciół "Nasza Nadzieja" Program spotkań obejmował prowadzenie spotkań dla dorosłych dwa razy w tygodniu po cztery, pięć godz. w świetlicy środowiskowej w Nowej Rudzie przy ul. Radkowskiej 18; terapię zajęciową, plastykę, wycieczki krajoznawcze z udziałem również zdrowych uczestników; treningi sportowe i zajęcia ruchowe w parku, w świetlicy; pikniki rodzinne na Górze Wszystkich Świętych, na Górze Anny, wyjazdy do teatru, zajęcia teatralne, muzyczne, uczestnictwo w warsztacie teatralnym w Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu. Za otrzymane pieniądze można było zakupić materiały do prowadzenia zajęć, wyposażenie kuchni, materiały płócienne na stroje dla aktorów. W programie również były Dni Otwarte Klubu, na które zapraszano przedstawicieli władz samorządowych, sponsorów i przyjaciół Stowarzyszenia. Członkowie klubu wystawili dwa przedstawienia "Historia drzew" i Jasełka przed Bożym Narodzeniem. Spotkania Klubowe odbywały się w Słupcu przy ul. Radkowskiej 18, uczestniczyły w nich również członkowie zamieszkali poza Słupcem, którzy byli dowożeni busem z Urzędu Miasta.
 • Stowarzyszenie w 2008 roku zorganizowało dwie powiatowe integracyjne imprezy o charakterze sportowym i kulturalnym w ramach programu "Droga do integracji".
 • Dzięki dotacji otrzymanej z Fundacji im. Stefana Batorego Stowarzyszenie prowadziło warsztaty teatralne dla integracyjnej grupy dzieci w ramach projektu "Razem teatrze". Zajęcia prowadziła Zofia Twardowska, która w ramach projektu Fundacji Kolorowa Akademia, była dwa razy na szkoleniu w Teatrze Grodzkim w Bielsku Białej. Z dziećmi zajęcia teatralne prowadził również aktor Teatru Lalki i Aktora z Wałbrzych Seweryn Mrożkiewicz. Na zajęcia systematycznie przychodziło 5-6 osób ze Stowarzyszenia. Uczestnicy projektu bywali także w teatrze, uczestniczyli również w warsztacie teatralnym w teatrze lalki i Aktora w Wałbrzychu.
 • w maju w Kłodzku zorganizowano Przegląd Integracyjnych Teatrów. W przeglądzie wzięły udział dzieci i młodzież ze Szkoły Integracyjnej z Bożkowa, Zespołu Szkól Integracyjnych Kłodzka, ze Szkoły Specjalnej w Nowej Rudzie i DPS w Podzamku. Na widownię zaproszono uczniów kłodzkich szkół.
 • dzieci ze Stowarzyszenia wzięły udział w corocznym spotkaniu integracyjnym organizowanym przez Szkołę Podstawową w Jugowie.
 • w październiku odbyła się X Powiatowa Integracyjna Spartakiada Osób Niepełnosprawnych w Centrum Turystyczno-Sportowym w Nowej Rudzie.
  Przegląd i Spartakiada finansowane są przez PFRON oddział w Kłodzku. Jubileuszowa Spartakiada miała bardzo uroczystą oprawę, wśród zaproszonych gości byli: Burmistrz Miasta Nowa Ruda Tomasz Kiliński, Poseł na Sejm RP Monika Wielichowska, Starosta Powiatu Kłodzkiego Krzysztof Baldy. Do udziału w Spartakiadzie zgłosili się osoby niepełnosprawne prawie wszystkich instytucji czy organizacji pozarządowych z terenu Powiatu Kłodzkiego. W tym roku po raz pierwszy na Spartakiadę przyjechali przedstawiciele z Broumova. Współorganizatorem imprezy zawsze jest Komitet Obywatelski Ziemi Kłodzkiej - Wielkim wydarzeniem w działalności Stowarzyszenia była wycieczka do Pragi. Uczestniczyli w niej osoby niepełnosprawne z rodzinami i przyjaciele.
 • Tradycyjnie od lat Stowarzyszenie bierze udział w kiermaszu świątecznym "Tradycje Wielkanocne Ziemi Kłodzkiej", który w 2008 roku odbył się w Ścinawce Średniej.
 • Wigilijne spotkanie dla wszystkich członków Stowarzyszenia oraz zaproszonych gości. W 2008 roku odbyło się 18 grudnia w świetlicy. Zebrani obejrzeli jasełka, śpiewali kolędy i wszystkim członkom Klubu wręczono upominki, a przedświątecznymi prezentami obdarowano przyjaciół Stowarzyszenia.
  W 2008 roku Stowarzyszenie otrzymało dotacje z MPIPS w ramach Programu FIO, z Województwa Dolnośląskiego, dofinansowanie z PERON-u w Kłodzku, i z Miasta Nowa Ruda. Dzięki dotacjom otrzymanym z MPiPS w ramach programu FIO i z Województwa Dolnośląskiego zorganizowano Klub Przyjaciół "Nasza Nadzieja". Działalność Klubu bardzo zaktywizowała rodziców, a częste spotkania ożywiły działalność organizacji. Stowarzyszenie zdobyło dotacje dzięki wnioskom napisanym przez Irenę Caryk, ale w realizację projektu były zaangażowane matki uczestników spotkań.

  W 2008 roku Stowarzyszenie otrzymało dotacje z MPIPS w ramach Programu FIO, z Województwa Dolnośląskiego, dofinansowanie z PERON-u w Kłodzku, i z Miasta Nowa Ruda. Dzięki dotacjom otrzymanym z MPiPS w ramach programu FIO i z Województwa Dolnośląskiego zorganizowano Klub Przyjaciół "Nasza Nadzieja". Działalność Klubu bardzo zaktywizowała rodziców, a częste spotkania ożywiły działalność organizacji. Stowarzyszenie zdobyło dotacje dzięki wnioskom napisanym przez Irenę Caryk, ale w realizację projektu były zaangażowane matki uczestników spotkań.
  Prezes Łucja Zgryszka


 

 
•Copyright © 2020 STOWARZYSZENIE OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH "NASZA NADZIEJA". Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.•